Wydarzenia / Imprezy samochodowe - Supercar Club Poland
Ikona logowania

GT Mazury

Nasza letnia wyprawa na Mazury staje się coroczną tradycją! Kraina Tysiąca Jezior to przede wszystkim malownicze widoki, obcowanie z naturą i otaczający spokój, a wszystko to w doborowym towarzystwie pasjonatów motoryzacji. Naszych Klubowiczów powitali jak zawsze gościnni gospodarze, serwując wyśmienite dania. Wszystko to w jednym z najpiękniejszych regionów Polski, który przemierzyliśmy naszymi supersamochodami, odwiedzając po drodze lokalne atrakcje i punkty widokowe. Mówią: „Mazury Cud Natury” – a my zdecydowanie podpisujemy się pod tym określeniem!

2021-07-30

GT Alpina

Nadszedł moment na jedną z najbardziej emocjonujących wypraw w sezonie – pojechaliśmy na GT Alpina! Z grupą Klubowiczów pokonaliśmy supersamochodami 13 górskich przełęczy wspinając się na ponad 2500 m n,p.m. na Stelvio i Großglockner. W 5 dni przejechaliśmy przez 4 kraje i pokonaliśmy ponad 1300 kilometrów. Zabraliśmy ze sobą m.in. Alfę Romeo 4C Spider, Aston Martina Vantage Roadster, dwa Lamborghini Huracan (LP610-4 i EVO Spyder) oraz dwa Ferrari: F8 Spider i Portofino. Cała podróż przebiegała w duchu gran turismo – niezapomniane odczucia z jazdy supersamochodami po najpiękniejszych europejskich drogach, specjalnie wyselekcjonowane hotele oraz lokalne przysmaki. Wszystko to w towarzystwie pasjonatów, czerpiących radość z jazdy samochodem w wyjątkowych okolicznościach.

2021-07-30

Urodziny Hołka na torze

Za nami świetna impreza – Super Track Day na urodziny Krzysztofa Hołowczyca. Jubileusz założyciela Klubu spędziliśmy tak, jak lubi najbardziej – jeżdżąc na czas, skacząc po rajdowym OS-ie cross-country, latając bokiem i ciesząc się motorsportem! Każdy mógł przejechać się z Hołkiem na prawym fotelu dakarowego BMW X3 CC, przetestować rajdowe Dustery od Hołowczyc Racing i sprawdzić się z Krzysztofem w rywalizacji czasowej na torze. Najszybszy Klubowicz odstawał zaledwie sekundę na dwuminutowej próbie! Do tego tradycyjne aktywności Akademii Motorsportu: jazda na czas, drift, płyty poślizgowe i trening z instruktorami. Wieczorem zaprezentowaliśmy Klubowiczom dwa nowe auta, prezent dla Hołka: rasowe V12 – Ferrari GTC4 Lusso i pierwszego w Polsce Astona Martina Vantage Roadster. Nieco poświętowalśsmy urodziny założyciela Klubu. Świetnie było znowu zobaczyć się tak licznym gronem!

2021-07-30

Super-Weekend Centralna Polska | 14-16 maja

Na pierwszą weekendową wyprawę w sezonie 2021 udaliśmy się w rejony centralnej Polski, gdzie czekał nas szereg wyjątkowych atrakcji. Dzięki gościnności zaprzyjaźnionych osób i miejsc, nasi Klubowicze mieli okazję zwiedzać Łódź za kierownicą klasycznych oldtimerów: kilku BMW 2002, Mercedesa W124 oraz Porsche 968, a także obejrzeć dwie unikatowe kolekcje Porsche: Homa RS oraz CarBone. Oprócz motoryzacyjnych punktów wycieczki, uczestnicy wzięli udział w warsztatach kulinarnych, o relaks zadbało Columna Medica Wellness&Spa, a wieczory przy ognisku pozwoliły na wspólną integrację, której tak bardzo nam brakowało. Tak spędzony weekend tylko rozbudził w nas chęć wyjazdu na kolejne wyprawy, na które sezon dopiero się zaczyna!

2021-07-30

Driving Camp | 21-26 kwietnia

Dachy w dół – wiosna dotarła nawet w góry! Wspomnienia z ostatnich Driving Camp nie pozwoliły nam długo czekać na kolejne spotkanie z malowniczymi szosami południowej Polski. Dwucyfrowe temperatury sprawiły, że schowaliśmy dachy w naszych roadsterach, a asfalt stał się dużo bardziej przyczepny. Przemierzając przełęcze i górskie zakręty, sukcesywnie odkrywaliśmy kolejne tajemnice, jakie kryły przed nami jedne z najlepszych i najpiękniejszych tras w Europie, a my doskonaliliśmy umiejętności za kierownicą sportowych maszyn z klubowej floty. To był kolejny udany tydzień pełen nauki, jak również relaksu w doborowym towarzystwie!

2021-07-30