Wydarzenia - Supercar Club Poland

SuperCarClub

X

PIERWSZY (OBY NIE OSTATNI) TRACK DAY 2020

Mimo wyjątkowej sytuacji, staramy się nie ulegać panice. W poprzedni weekend zorganizowaliśmy pierwszy Track Day w sezonie 2020. Zachowaliśmy wszelkie możliwe środki ostrożności: auta zostały poddane ozonowaniu i dezynfekcji, każdy kierowca jeździł jednym samochodem, utrzymywaliśmy bezpieczne odległości i używaliśmy rękawiczek. Zamiast instruktorów w aucie, korzystaliśmy z tzw. "Ghost Car" wyznaczającego idealną linię. A sam trening? Kameralne grono największych zapaleńców Akademii Motorsportu miało do swojej wyłącznej dyspozycji tor długości 4,8 km, gdzie w najszybszej partii prędkości przekraczały 200 km/h. 2 dni jazdy w stylu time attack pozwoliły odciążyć głowę i dać upust energii. Nie bagatelizujcie obecnej sytuacji. Zgodnie z rozporządzeniem rządu, wszystkie wydarzenia Supercar Club Poland zostają wstrzymane do 11 kwietnia. Wy również zostańcie w domu!

2020-03-25

Zapowiedź nowości 2020

Jak wygląda selekcja samochodów do Supercar Club Poland? Przed rozpoczęciem sezonu nasz team wybrał listę 30 nowych modeli, godnych uwagi. Następnie utworzyliśmy stronę internetową dostępną tylko dla członków Klubu, gdzie mogli zapoznać się z krótkimi prezentacjami wybranych aut i zagłosować na te, którymi chcieliby jeździć. Niedawno zaprosiliśmy naszych Klubowiczów na premierowy event w garażu, gdzie przedstawiliśmy wyniki głosowania oraz pierwszych 7 nowości, które zostaną z nami na dłużej. Ale to nie wszystko – ściągnęliśmy też samochody będące tuż poniżej limitu głosów, by przekonały do siebie na żywo. Część zamówionych przez Klub aut jeszcze nie pojawiła się w Polsce, więc nie mówimy jeszcze ostatniego słowa. Zapowiada się kolejny rekordowy sezon w garażu Supercar Club Poland. Wszyscy Klubowicze mają wpływ na zawartość naszego garażu marzeń, a tego typu wydarzenia budują unikalną sferę towarzyską Klubu. Już wkrótce oficjalnie zaprezentujemy, co przygotowaliśmy na ten sezon.

2020-03-16

Ice Driving Szwecja 2020

Kilometry kwadratowe jeziora pokrytego półmetrową taflą lodu, 500 metalowych kolców w każdej oponie, kilka stopni mrozu przy pełnym słońcu… Nie, liczby nie oddają magii naszych wypraw na zamarznięte jeziora w Szwecji, gdzie trenujemy i cieszymy się zupełnie innym wymiarem jazdy samochodem. Do dyspozycji mieliśmy najnowsze Porsche 911 Carrera 4S i również czteronapędowe, lekkie Volkswageny Golf R. Tam zima nie odpuszcza – jak okiem sięgnąć wszystko pokryte było białym puchem. Jazda po śniegu i lodzie wymaga przyzwyczajenia do bezwładności, niedopuszczalnej na przyczepnym asfalcie. Profesjonalni instruktorzy najpierw szlifowali nasze umiejętności kontroli pod- i nadsterowności oraz transfer masy samochodu na specjalnie przygotowanych slalomach i ósemkach. Pełne opanowanie maszyny na śliskiej nawierzchni jest szczególnie przyjemne dla kierowcy. Gdy grupa nabrała wiary w swoje umiejętności prędkości na wąskim torze dochodziły do 100 km/h. W końcu przyszedł czas na ostateczną próbę – rywalizację na czas. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Czterodniowy wyjazd przyniósł świetny progres Panowie!

2020-03-16

Galeria

Snow Driving Camp 2020

Zima w Polsce bawi się w tym roku w chowanego. Na szczęście udało nam się ją odnaleźć u stóp Bieszczad, podczas naszego corocznego Snow Driving Camp’u! Specjalnie przygotowany, zamknięty tor pokryty śniegiem stał się placem zabaw dla naszych rajdowych zabawek. W Klubie używamy najlepszych aut do danych zastosowań - stąd po śniegu jeździmy Lancer’ami Evo i Subaru Impreza. Lata mijają, a żadne inne auta nie zbliżyły się do ich możliwości. Klubowicze mieli okazję rozwijać swoje umiejętności pod okiem instruktorów i cieszyć się zimową jazdą długimi slajdami. Skupialiśmy się na rozwijaniu techniki skręcania gazem – niezbędnej na luźnych i śliskich nawierzchniach. Widzieliście płynnie przeskakujące z zakrętu w zakręt samochody WRC w Rajdzie Szwecji? Właśnie tak to wygląda. Auta wróciły do garażu bez żadnych szkód, a my mieliśmy mnóstwo frajdy i nabyliśmy nowe umiejętności. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, do zobaczenia za rok, zimo!

2020-02-18

Przedpremierowy pokaz - Aston Martin DBX

Jako jedni z nielicznych mieliśmy już okazję zobaczyć na żywo najnowszy model marki Aston Martin – superSUV’a DBX. Na zaproszenie warszawskiego salonu uczestniczyliśmy w przedpremierowym pokazie jednego z pierwszych egzemplarzy na świecie. Aston Martin wiąże z tym modelem ogromne nadzieje – jego komercyjny sukces pozwoli zrealizować projekty nowej gamy supersamochodów z centralnym silnikiem. Tym bardziej trzymamy kciuki za jego powodzenie. DBX nie chwali się rekordowymi osiągami, czy czasami okrążeń, to po prostu Aston Martin wśród SUVów - wygląda obłędnie! Mimo, że zaprezentowano nam przedprodukcyjny samochód, jakość i spasowanie nie odstawały od głównych konkurentów - Urusa i Bentaygi. Kameralna premiera pozwoliła nam dokładnie obejrzeć DBXa i wróżymy mu duży sukces.

2020-02-06