SuperCarClub

VIII Plenum KC SCC

Drogie Towarzyszki Klubowiczki i drodzy Towarzysze Klubowicze! W tym szczególnym dla naszego Aktywu dniu, VIII rocznicy powołania do życia Klubu, będącego namacalnym odbiciem natchnionej idei, która przyświecała naszemu wybitnemu założycielowi, towarzyszowi Hołowczycowi, pragnę Wam z całego serca podziekować. Podziękować za trud, który wkładacie w rozwój organizmu społecznego, w krzewienie etosu dobrego kierowcy, człowieka pracy i czynu. Podziękować za wiatr odnowy, który siłą żywiołu przynosi nam zmiany - umiejętności prowadzenia, mentalności kierowcy i relacji międzyludzkich. Pragnę to powiedzieć z całą stanowczością - NIE USTAWAJCIE w tym dziele! Jesteście kwiatem społeczności kierowców! To Wam będą stawiać pomniki! To o Was historia napisze - oni zmienili motoryzację, to im winniśmy sie przyglądać jako wzorcom. Na Waszych barkach widmo Klubu przenoszone jest do kolejnych miast i osad, odmieniając lud kierujący pojazdami samochodowymi. Tymczasem, wznosząc toast za nasz kolektyw, proszę z głębi swego jestestwa. Jak stal hartujmy nasze serca i umysły. Spoglądajmy w tym samym kierunku i ramię w ramię zmierzajmy do wspólnego celu. Niech blichtr kapitalistycznego świata nie zasłoni Wam wzroku na wartości nadrzędne. Zwycięstwo jest blisko! Sztandar wnieść! Do hymnu!

2019-06-14

Galeria

Szybcy i skuteczni

Zwycięzcy są na mecie. Banał? Wydawałoby się, że tak, jednak wiedzieć a rozumieć to dwa różne stany umysłu. Szczególnie początkujący w motorsporcie przedkładają prędkość, jej maksymalizację, ponad pokorę dla fizyki i ograniczonych umiejętności. Dlatego na ostatnim szkoleniu torowym dla Klubowiczów pracowaliśmy nad stabilnym tempem, szukaniem kompromisu między obcinaniem sekund a powtarzalnością przejazdów. Przymiotem dobrego kierowcy, jak agenta z licencją na zabijanie, jest niezawodnie naciskać spust. Ale także wiedzieć, kiedy tego nie robić.

2019-05-27

Serce i umysł

Odkładając chwilowo kluczyki na półkę, skierowaliśmy się do miejsca, które przywodzi na myśl 2017 rok. Pamiętacie? Gran Turismo Michelin, tematyczna klubowa podróż przez Niemcy, Włochy i Austrię, której trasę wyznaczały restauracje z najsłynniejszymi kulinarnymi gwiazdkami na świecie. Jedna z nich jaśnieje w Polsce, w Warszawie, od niedawna w konstelacji placu Trzech Krzyży. Kilkunastuosobowa grupa Klubowiczów odwiedziła pracownie kulinarną Wojciecha Modesta Amaro, człowieka którego przedstawiać nie trzeba, ale należy głośno doceniać za redefiniowanie polskiej kuchni w nowatorski sposób. To miejsce, o którym sam Wojciech mówi, że natura spotyka się z nauką, a niepowtarzalny smak potraw pochodzi z eksplorowania bioróżnorodności i łączenia zapomnianych już składników. Tani marketing? Kilkanaście momentów kulinarnych nie pozostawiło nam złudzeń - to miłość do kuchni i wielki kompozytorski intelekt. Utrwalone na każdym talerzu.

2019-05-02

Nowości klubowe 2019

Przyjemność pierwszych kilometrów... Charakterystyczny zapach materiałów, niepowtarzalna sztywność foteli, TEN opór pracy pokręteł i przycisków a może nieskazitelność estetyki wnętrza? Co Ciebie pociąga najbardziej w obcowaniu z nowym samochodem? Ile byś dał, aby móc to poczuć, w oderwaniu od konieczności zakupu auta? Na te pytania znajdywaliśmy praktyczne odpowiedzi podczas garażowej premiery tegorocznych nowości we flocie Klubu - dziękujemy za Waszą obecność. Na pokładzie witamy zjawiskowego Bentley'a Continentala GT! Verdant, najszlachetniejszy kolor w gamie producenta. Jeden z najlepszych supersamochodów ostatnich lat, tym razem bez dachu - AMG GT Cabrio. Smaczki limitownej edycji na 50-lecie AMG. Potworna limuzyna z Bawarii w nowej odsłonie F90 - odwiedzającym tę stronę więcej mówić nie trzeba. Przypomnimy sobie, jak fenomenalną kombinacją użyteczności i osiągów jest 911 w wersji GTS - tym razem z doładowanym 3-litrowym bokserem. A funcary? Wszak z samochodów służących do szybkiej jazdy bez względu na warunki Klub słynie. I o nich nie zapomnieliśmy. Najzwinniejsze i najszybsze BMW, to z "1" z przodu i "M" na końcu. Audi TT? Tak, ale to dla mężczyzn :) A zatem w jedynie słusznej wersji RS. Życzymy Wam miłych wrażeń za kierownicami!

2019-04-18

Samochodowa wiosna

Poszukiwanie wyżyn przyjemności płynących z dobrodziejstw wiosny zawiodło nas na... wyżyny. Widok pięknej, budzącej się do życia przyrody górskiej uspokaja i porządkuje myśli. Pokazuje jednoznacznie, w jakim celu konstruuje się roadstery. Zawiła geometria dróg niepomijająca żadnego z trzech wymiarów przypomina, że w doznawaniu przyjemności z jazdy najważniejsza jest lekkość. Nie da jej się kupić nawet najlepszym współczesnym silnikiem czy zawieszeniem. Dlatego na kilkudniową przejażdżkę zabraliśmy zarówno dzisiejsze ikony, jak i legendy sportowej motoryzacji z początku tego wieku.

2019-04-10