SuperCarClub

Visca Catalunya!

Wyprawa Gran Turismo Katalonia dobiegła końca! Od 12 do 17 września przejechaliśmy grupą 8 supersamochodów blisko 1200 kilometrów. Katalonia okazała się równie doskonałym miejscem do jazdy, co nasze ukochane Włochy. Połączenie klubowych superaut oraz katalońskich krajobrazów, dróg, pogody i kuchni niewątpliwie uczyniło z tej wyprawy „Gran Turismo”. Odwiedziliśmy tor F1 i odcinki specjalne rajdu WRC. Nie ominęliśmy najciekawszych zabytków, wybitnych restauracji oraz koneserskich hoteli. Jak możecie przeczytać w szczegółowej relacji na naszym blogu, spędzaliśmy czas naprawdę intensywnie, by w pełni poczuć klimat odwiedzanego przez nas regionu. Klubowe auta sprawowały się bez zarzutu i dały uczestnikom mnóstwo przyjemności z jazdy. Coroczne wyprawy po najciekawszych drogach Europy są wizytówką Klubu od jego początku. Zdecydowanie rekomendujemy Wam podróż naszym szlakiem. Do zobaczenia na przyszłorocznym Gran Turismo!

2019-10-07

Wieczór samurajów

10 września klubowy garaż wypełnił się miłośnikami japońskiej motoryzacji. Wraz z Toyota Bielany zorganizowaliśmy premierę nowej Toyoty GR Supra. Powrót tego legendarnego modelu po 17 latach nieobecności na rynku wymagał specjalnej oprawy. Wywołaliśmy duchy dawnych samurajów i przed odsłonięciem gwiazdy wieczoru wjechaliśmy do garażu wszystkimi dotychczasowymi generacjami. Od jedynej w Polsce Celiki Supry MK1, aż po klubową MK4 z lat 90. Gdy goście poznali genezę powstania GR Supry, płachta zakrywająca nowość opadła i oczy wszystkich zwróciły się na niskie nadwozie w kolorze Lightning Yellow. Każdy miał okazję zasiąść za kierownicą, a w dyskusjach na temat auta górowały pozytywne głosy. Wieczór uświetniły wyśmienite koktajle Glenmorangie i Belvedere Vodka, ale nowa Supra przekonała do siebie gości nim otworzyliśmy bar.

2019-09-20

Wstrząśnięte, nie mieszane

7 września w naszym garażu odbyła się kameralna premiera wyjątkowego supersamochodu, który dołączył do naszej floty - Aston Martin Vanquish S w limitowanej edycji Ultimate - 1 ze 175 sztuk na świecie. Auto godne samego agenta 007, zatem w garażu serwowaliśmy niemieszane Martini, wstrząśnięte rykiem legendarnego silnika V12. Wieczór kontynuowaliśmy odwiedzając re-otwarcie legendarnego warszawskiego lokalu - Syreni Śpiew w nowej praskiej odsłonie. Musimy przyznać, że połączenie tych dwóch legend zapewniło nam wyborny wieczór.

2019-09-19

GT Katalonia 2019

Wszystko zaczęło się w roku 2011. Gran Turismo Italia, pierwsza klubowa wyprawa GT po Apeninach, dzięki której zostaliśmy pionierami idei "wielkiej podróży" w Polsce. Dziś dzieli nas od tego wydarzenia sześć innych wypraw, w tym dwie włoskie, francuska i bałkańska, alpejska i pod znakiem najlepszej gastronomii na Starym Kontynencie. W 2019 sięgamy jeszcze dalej, na Półwysep Iberyjski, do dumnej Katalonii z jej fenomenalnymi drogami i krajobrazami. Będzie piękna Barcelona, dobrodziejstwa miast portowych, Wine Spa, najpiękniejsze zabytki, szlaki rajdowe z zapierającym dech Montserrat, a nawet... clubbing. Jak zwykle, to tylko hasła, slajdy które nabiorą sensu, gdy połączy je dynamika podróży. Dobra, techniczna jazda supersamochodami i zmienne, choć niezmiennie zachwycające otoczenie.

2019-08-20

Poznaj swój kraj

Kiedy już byliśmy przekonani, że rok 2018 pozostanie rekordowym pod względem liczby wyjazdów i wydarzeń klubowych... przyszedł 2019. W tym roku klubowe supersamochody nie mogą zagrzac sobie miejsca w garażu, bo są praktycznie w ciągłym wyprawowym ruchu, a koncepcji wyjazdowych na ten rok mamy jeszcze mnóstwo. Znane porzekadło głosi, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Motoryzacyjne, no cóż, jak bardzo by nie chcieć być patriotą, to nie do końca. Niemniej dysponując klubowym know how można wytyczyć szlak przez całą Polskę, który choć nie zahacza o nudne, główne szlaki komunikacyjne, to nadaje się pod koła supersamochodów. Efekt zaskoczył samych organizatorów, wyprawa GT Polska udała się pod każdym względem perfekcyjnie. Od gór aż po morze, najciekawsze zabytki i punkty widokowe, na całej trasie przyprawione nieodłącznym klubowym "o tym powinieneś wiedzieć". Jak zwykle najlepiej przygotowane GT nie udałoby się bez zgranej, zdyscyplinowanej grupy, pokazujacej na przekór medialnym doniesieniom, że jeździć supersamochodami można ciekawie i odpowiedzialnie jednocześnie.

2019-08-02