Wydarzenia / Imprezy samochodowe - Supercar Club Poland
Ikona logowania

Track Day Modlin

Nie ograniczamy się do toru Moto Park Ułęż! Jeden z ostatnich upalnych dni lata spędziliśmy na Torze Modlin w pobliżu Warszawy. Krótka, niemal gokartowa pętla toru okazała się idealna dla naszych Mazd MX-5. Szkoliliśmy pracowników firm Bio-Gen i Procam. Na podstawie okrążeń rozgrzewkowych z instruktorami, podzieliliśmy uczestników na dwie grupy zaawansowania. Przygotowaliśmy dla nich odpowiednie programy: Szkolenie Bezpiecznej Jazdy oraz Szkolenie Sportowej Jazdy. W sumie pokonaliśmy ponad 600 okrążeń jednego dnia! Uczestnicy mogli korzystać z naszych profesjonalnie przygotowanych aut lub poznać lepiej swój samochód. Poza torem wyścigowym, w ramach infrastruktury Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Modlinie mieliśmy do dyspozycji szarpak, płytę poślizgową i wszystko co potrzebne, by podnosić umiejętności kierowców. Zajęcia odbyły się pod okiem naszych wykwalifikowanych instruktorów. Głównymi atrakcjami były co-drive w 400-konnych samochodach rajdowych i próba czasowa pod koniec dnia, zwieńczona wyłonieniem 3 najszybszych kierowców imprezy! Emocji i dobrej zabawy nie brakowało. Tor Modlin okazał się świetnym miejscem zarówno do rozwoju umiejętności, jak i sportowej jazdy niewielkimi autami. Miło było odwiedzić Leszka Kuzaja!

2020-11-12

Supercar Day od nowa

Dopóki było to możliwe, wyruszaliśmy kolorową kolumną supersamochodów na nasze ulubione trasy, podziwiać złotą polską jesień. Supercar Day to jedyne wydarzenie, w którym mogą wziąć udział osoby niezwiązane z Klubem. Wciąż udoskonalamy jego formułę, zmieniając samochody, trasy i postoje. Podczas ostatnich edycji podzieliliśmy auta na dwie grupy. Supersamochody były reprezentowane przez Ferrari F12, Lamborghini Huracan, Porsche 911 Turbo S i Audi R8 Spyder. Drugą grupę stanowiły auta luksusowe o równie imponujących osiągach: Porsche Taycan Turbo S, Bentley Continental GT i Mercedes-AMG G 63. Dzięki temu zapewniamy jeszcze więcej różnorodności i motoryzacyjnych doznań. Musieliśmy także dostosować się do nowych realiów. Przed wejściem do naszego garażu, poza standardową kontrolą trzeźwości, sprawdzaliśmy temperaturę ciała. Zapewnialiśmy uczestnikom maseczki, rękawiczki i środki do dezynfekcji, pozostawiając stosowanie środków ostrożności ich własnej decyzji. Serdecznie zapraszamy również tych, którzy uczestniczyli już w Supercar Day. Niedługo ogłosimy kalendarz przyszłorocznych edycji!

2020-10-29

GT Podlasie 2020

Choć pierwotny kalendarz tegorocznych wypraw uległ całkowitej przemianie ze względu na pandemie, nie mamy powodów do narzekań. Ten rok wykorzystaliśmy odwiedzając najpiękniejsze miejsca w Polsce. Zgodnie z ideą naszych GT, były to miejsca unikalne i mało dostępne, a ich niesamowici gospodarze pokazywali nam swój mały świat. U schyłku lata wybraliśmy się na malownicze Podlasie. Zwiedziliśmy perły lokalnej architektury i podlaskiej przyrody. Bliskość natury i jej pierwotny charakter pozwoliły nam naładować się przez weekend pozytywną energią. Spróbowaliśmy lokalnych przysmaków, cieszyliśmy się wspólnym towarzystwem i najpiękniejszymi drogami wschodniej Polski. Do kawalkady naszych sportowych aut dołączyli również przyjaciele Klubu wraz z własnymi ciekawymi samochodami. Wszyscy docenili unikatowe atrakcje i dokładnie przygotowaną trasę. Klubowe wyprawy GT to definicja członkostwa w Klubie. Piękny czas, gdy sama podróż staje się celem i bez zmartwień możemy korzystać z życia. GT Podlasie, wrócimy w przyszłym roku!

2020-10-29

Supercar Day na Śląsku

Nasi Klubowicze pochodzą nie tylko z Warszawy. Łączymy pasjonatów motoryzacji z całej Polski i organizujemy z myślą o nich lokalne wydarzenia. W ten sposób parę weekendów temu wylądowaliśmy na Śląsku, jednym z najlepszych regionów do jazdy samochodem. Przygotowaliśmy jednodniową wyprawę w formule Supercar Day, więc każdy uczestnik miał okazję przetestować każde auto w kolumnie. Zabraliśmy ze sobą topowe supersamochody, m.in. McLaren 720S i Ferrari 488 Spider. Do tego wyjątkowo malownicza trasa pełna zakrętów – duża część naszego zespołu pochodzi ze Śląska, przez co dobrze znamy i uwielbiamy tamtejsze drogi. Będąc niedaleko Katowic kolumną supersamochodów, nie mogliśmy zmarnować okazji, by odwiedzić restaurację La Squadra. W środku znajduje się piękna kolekcja Ferrari, Maserati i Alpine, czyli marek, które można zakupić w tamtejszym salonie. W tym roku, ze względu na pandemię, wyjątkowo skupiliśmy się na eksplorowaniu uroków naszego kraju. Weekendowe wyprawy to świetna opcja dla wszystkich, którzy mają blisko lub chcą odwiedzić dany region. Na Śląsku po raz kolejny mieliśmy dobrą pogodę i bezpieczną jazdę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

2020-10-29

Super Track Day z Hołkiem

Za nami prawdziwe święto Klubu. Weekend z Krzysztofem Hołowczycem zaczęliśmy od wspólnej kolacji, gdzie posłuchaliśmy rajdowych historii, zintegrowaliśmy się, a każdy miał okazję zamienić parę słów z Założycielem Klubu. Wcześnie położyliśmy się do łóżek, bo następnego dnia czekała nas torowa rywalizacja! Akademia Motorsportu przygotowała co-drive z Hołkiem, co-drive drift, tradycyjną czasówkę, rywalizację Klubowiczów w 3 kategoriach i zajęcia Akademii Bezpiecznej Jazdy. Hołek przewiózł Klubowiczów na prawym fotelu jeżdżąc pełnymi bokami jak za swoich najlepszych czasów za kierownicą WRC, Sławek driftował 500-konnym Nissanem, a kierowcy mieli do dyspozycji kilkanaście torowych aut. Klubowicze walczyli o puchar w trzech autach: Porsche 911 Carrera S, BMW M2 Competition, Mazda MX-5 Cup. Każdy chciał stanąć na podium i odebrać trofeum z rąk Hołka, więc różnice były naprawdę minimalne. Mieliśmy piękną pogodę, świetną atmosferę i atrakcje dla całej rodziny. Piknikowy klimat w strefie chilloutu, wyścigowy symulator i kilkanaście pięknych maszyn zaparkowanych obok toru to idealne warunki, by zaszczepić w dziecku pasję do motoryzacji. Na koniec dnia Hołek zmienił ustawienia samochodu i ustanowił rekord toru, pokazując nam prawdziwy kunszt jazdy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetny dzień!

2020-10-22