SuperCarClub

Nowości klubowe 2019

Przyjemność pierwszych kilometrów... Charakterystyczny zapach materiałów, niepowtarzalna sztywność foteli, TEN opór pracy pokręteł i przycisków a może nieskazitelność estetyki wnętrza? Co Ciebie pociąga najbardziej w obcowaniu z nowym samochodem? Ile byś dał, aby móc to poczuć, w oderwaniu od konieczności zakupu auta? Na te pytania znajdywaliśmy praktyczne odpowiedzi podczas garażowej premiery tegorocznych nowości we flocie Klubu - dziękujemy za Waszą obecność. Na pokładzie witamy zjawiskowego Bentley'a Continentala GT! Verdant, najszlachetniejszy kolor w gamie producenta. Jeden z najlepszych supersamochodów ostatnich lat, tym razem bez dachu - AMG GT Cabrio. Smaczki limitownej edycji na 50-lecie AMG. Potworna limuzyna z Bawarii w nowej odsłonie F90 - odwiedzającym tę stronę więcej mówić nie trzeba. Przypomnimy sobie, jak fenomenalną kombinacją użyteczności i osiągów jest 911 w wersji GTS - tym razem z doładowanym 3-litrowym bokserem. A funcary? Wszak z samochodów służących do szybkiej jazdy bez względu na warunki Klub słynie. I o nich nie zapomnieliśmy. Najzwinniejsze i najszybsze BMW, to z "1" z przodu i "M" na końcu. Audi TT? Tak, ale to dla mężczyzn :) A zatem w jedynie słusznej wersji RS. Życzymy Wam miłych wrażeń za kierownicami!

2019-04-18

Samochodowa wiosna

Poszukiwanie wyżyn przyjemności płynących z dobrodziejstw wiosny zawiodło nas na... wyżyny. Widok pięknej, budzącej się do życia przyrody górskiej uspokaja i porządkuje myśli. Pokazuje jednoznacznie, w jakim celu konstruuje się roadstery. Zawiła geometria dróg niepomijająca żadnego z trzech wymiarów przypomina, że w doznawaniu przyjemności z jazdy najważniejsza jest lekkość. Nie da jej się kupić nawet najlepszym współczesnym silnikiem czy zawieszeniem. Dlatego na kilkudniową przejażdżkę zabraliśmy zarówno dzisiejsze ikony, jak i legendy sportowej motoryzacji z początku tego wieku.

2019-04-10

Akademia Motorsportu

Częstym błędem popełnianym przez osoby rozpoczynające przygodę z motorsportem jest założenie, że sprowadza sie on tylko do wyczynu i rywalizacji. Decyzja z wpłynięciem od razu na głęboką wodę w najlepszym wypadku kończy się tylko na znacznie uszczuplonym portfelu. Jest to powód, dla którego w Klubie uruchomiliśmy Akademię Motorsportu, która promuje stopniowe wchodzenie w wyczyn, zaczynając od rekreacji i przechodząc płynnie przez kolejne poziomy zaawansowania. Tylko w ten sposób można przekonać się o swoich predyspozycjach, świadomie ukierunkować i zaplanować rozwój. Początek kalendarzowej wiosny zawiódł nas zatem na tor, na którym każdy mógł spróbwać swoich sił pod okiem profesjonalistów. Co więcej, doświadczyć całe spektrum motoryzacyjnych doznań od zwinnych przednionapędówek, po wściekłe rajdowe AWD. Kto wie, może w naszym gronie znajdują się kolejni utalentowani kierowcy, którzy sami jeszcze o tym nie wiedzą?

2019-03-31

Kraina lodu

Skojarzenia z tą disneyowską nieprzypadkowe. Na zamarzniętym jeziorze w szwedzkim Åre, w czeronapędówkach uzbrojonych w kolce, mężczyźni stają się dziećmi. Na początku nieśmiale, z dystansem do bezwładności dryfu, której oducza jazda supersamochodami na przyczepnym asfalcie. Z czasem z większym animuszem i zaufaniem do własnych umiejętności. Aż w końcu przychodzi ten moment, gdy wszystko zaczyna wychodzić, a przygotowując się do pokonania szybkiego łuku łamiesz samochód przy prędkościach dochodzących do 100 km/h. To uczucie nie znajduje porównania z niczym, czego cywilny kierowca może doświadczyć za kierownicą samochodu. Posłuszeństwo maszyny w żywiole lodu i przyjemność sterowania gazem nie są jedynymi powodami, dla których klubowy Ice Driving 2019 zebrał największą frekwencje od lat. To przede wszystkim klimat. I nie mowa tutaj o tym kształtowanym przez Golfsztrom. Dziękujemy Panowie za to, jacy jesteście!

2019-03-08

Supercar Clubbing

Nie samą motoryzacją Klub żyje! Ostatki karnawału celebrowaliśmy w stylu legendarnego nowojorskiego klubu nocnego Studio 54 w warszawskim klubie SEN. Rolę mistrza ceremonii za konsoletą przejął JellyBean Benitez, kultowy rezydent spod 254 West 54th Street, były producent Madonny. Atmosfera była niepowtarzalna i nader inspirująca do planowania klubowego Anno Domini 2019.

2019-03-04

Jak jest zima, to musi być... Snow Camp

Druga edycja śnieżnej szkoły jazdy za nami! Nie mogliśmy pozostać obojętni wobec zimy trzydziestolecia na Podkarpaciu, jak opisują ją miejscowi. Tak dużo, tak długo utrzymującego się śniegu jest w polskich górach zjawiskiem rzadkim i kolejnym pozytywnym zaskoczeniem pogodowym, które trwa dla nas nieprzerwanie od kwietnia 2018 roku. Jak było? Tym razem szybciej i odważniej, gdy rosną umiejętności można stopniowo skracać margines bezpieczeństwa. Większa dynamika przekłada się na wieksze wyzwania dla kierowcy, przyspieszenie reakcji, konieczność podejmowania wcześniejszych decyzji i oceny przyczepności. Jazda samochodem staje się transem, w którym istotniejszym od codziennych przyzwyczeń jest intuicja. To właśnie rozwijając ją stajemy się mniej podatni na zaskoczenia, a te nierzadko przytrafiają się przy jeździe supersamochodami.

2019-02-04

Galeria

Poza przyczepnością

W klubie pasjonatów jazdy samochodem sezon nie rozpoczyna się z nastaniem ciepłych dni. Wręcz przeciwnie, mróz, śnieg i ograniczona przyczepność to najlepsze warunki do treningu techniki jazdy i wyczucia samochodu. Prowadzenie auta poza przyczepnością i umiejętne balansowanie na granicy uślizgu jest nie tylko bardzo dydaktyczne, ale przede wszystkim przyjemne. Dlatego w tym roku przewidzieliśmy dwie edycje treningu śnieżnego. Właśnie wracamy z idealnie zaśnieżonego Podkarpacia, a już niedługo zawitamy na zamarzniętym jeziorze w Szwecji. Trening (jak to w SCC) w wariancie "pod klucz", Klubowicze skupiają się tylko na doskonaleniu własnych umiejętności, a te rosną z każdą zimą!

2019-01-14

Wigilia SCC 2018

Coroczna Wigilia Supercar Club Poland to największe niemotoryzacyjne wydarzenie organizowane przez Klub. Unikalna możliwość spotkania się wszystkich ludzi, którzy tworzą to miejsce i stanowią o jego wyjątkowości. W tym roku niezwykła lokalizacja, szczyt apartamentowca Złota 44, który okazał się świetnym gruntem pod imprezę, na której nie zabrakło wyszukanych atrakcji. Jakich? Tu powołamy się tradycyjnie na tajemnicę klubową, delikatnie uchyloną obiektywem aparatu.

2018-12-11

Galeria

Hennessy & Audi City

Czy można połączyć motoryzację z degustacją alkoholi? Tak, pod warunkiem że ta pierwsza pozostaje jedynie w sferze rozważań teoretycznych :) A że te mogą być niezmiernie pasjonujące, przekonali nas na spotkaniu w warszawskim Audi City nasi klubowi eksperci od mechaniki i historii motoryzacji - Krzysztof i Grzegorz. Tworzenie alkoholu na najwyższym poziomie smakowym jest sztuką rzemieślniczą, o tym dowiedziliśmy się już wcześniej, będąc zaproszonym przez markę Remy Martin i nie inaczej było tym razem z Hennessy. Podobnie z technologią przeniesienia napędu, którą rozważaliśmy na bazie, kultowego już, napędu quattro. Kolejne iteracje samochodów Audi z napędem na cztery koła pokazywały geniusz inżynierów zatrudnionych w Ingolstadt. Tutaj akurat nie ograniczamy się tylko do teorii, na co dzień przypominają nam o tym klubowe TT RS, RS5, RS6 i R8.

2018-12-04

Galeria

Klubowa Barbórka 2018

Rajdowe święto Warszawy z udziałem założyciela SCC Krzysztofa Hołowczyca, w którym nie zabrakło Klubu na trybunach, ale nie tylko... Na liście startowej pojawił się Klubowicz, któremu kibicowaliśmy z wielkim zaangażowaniem i całkiem niezłym rezultatem, gdyż w pierwszym swoim starcie dojechał na metę w dobrym tempie i bez żadnych komplikacji. Bardzo nas cieszy, że Członkowie Klubu odnajdują przyjemność z udziału w zawodach motosportowych, podchodząc w dojrzały sposób do aspektu rywalizacji, odsuwając ją na drugi plan na rzecz samodoskonalenia. Z tego powodu przyszły rok klubowy będzie stał m. in. pod znakiem Akademii Motosportowej przygotowującej Klubowiczów do przygody ze sportem samochodowym na najbardziej profesjonalnym, dostępnym w naszym kraju, poziomie.

2018-12-03

Gran Turismo... Hołek

Wszędzie dobrze, ale na Warmii najlepiej :) Niedługo po powrocie z francuskiego GT szukaliśmy wrażeń z jazdy na szutrowych odcinkach specjalnych pod Olsztynem. Wyjątkowo jak na Klub nie na lewym, ale skorzystaliśmy z usługi szoferskiej założyciela Supercar Club Poland - Krzysztofa Hołowczyca. Jak było? Przede wszystkim bardzo szybko, choć tu nie prędkość rzuca na kolana. Spokój... Sekretem mistrzostwa w tym sporcie jest pewność tego, co robimy za kierownicą. Jeśli jedziesz szybko samochodem nie znając swoich możliwości, nie wyprzedzając wydarzeń kilka kroków wprzód, to prędzej czy później rzeczywistość Cię przerośnie. Trochę jak w szachach, tylko tutaj "mat" kończy się czymś więcej niż urażoną ambicją. W każdym razie, warto uczyć się od Hołka. Bez wątpienia jest arcymistrzem swej dyscypliny.

2018-10-15

aventure de la vie

Czy emocje GT Monte Carlo można zamknąć z ramach krótkiej notatki bądź galerii zdjęć? Naturalnie - nie. Nie będziemy nawet próbować tego robić. Każda z dotychczasowych wypraw pozostawiała jednak myśl przewodnią i nie inaczej było tym razem. Bez wątpienia eureką GT 2018 są drogi, pod względem przyjemności z jazdy nie znamy lepszych w Europie i prawdopodobnie równie rozległych, pustych, widokowych i adekwatnych pod koła supersamochodów trudno będzie znaleźć gdzie indziej na Starym Kontynencie. To co cieszy nas najbardziej, że w klubowym gronie mamy tak wspaniałych kierowców i przyjaciół, z którymi można zajechać na koniec świata (zważywszy na Causse de Sauveterre, nawet całkiem trafne określenie). Panowie, merci et à bientôt!

2018-09-21

Galeria

bon voyage

Wystartowali! Efektowny początek na Aéroport Nice Côte d'Azur i kolumna klubowych supersamochodów obrała kierunek na Monte Carlo. Gdzie indziej w Europie jak tu porzekadło o rybach w wodzie znajduje najlepsze zastosowanie. Zaczynamy z przytupem, ale niech blichtr miasta nie przysłoni faktycznych intencji wyprawy. Przyjechalismy tutaj eksplorować poligon drogowy wschodniej Oksytanii, krainy równie pieknej co ciągle obcej (całe szczęście) dla masowej turystyki. Z najznamienitszego hotelu w Monaco przeniesiemy się do łącznie trzech château, które każdego dnia zwieńczą przygody drogowe wśród gór i płaskowyżów Masywu Centralnego. "Kim jest żołnierz bez swego konia" - refleksję Napoleona Bonaparte z Elby wzięliśmy sobie do serca, dlatego na techniczne trasy GT wybraliśmy z garażu rączą część klubowego stada. Bon voyage messieurs!

2018-09-17

Dni torowe SCC

Kalendarz klubowych dni torowych uzupełnia obiekt samochodowy w Ułężu. Dla Klubowiczów chcących podnosić swoje umiejętności za kierownicą w warunkach wyższych prędkości, przy zachowaniu naturalnej (nie torowej) topografii tras, będzie to świetny poligon do treningu. Na szkolenia zapraszamy jednak nie tylko traktujących sportową jazdę samochodem w kategoriach ryzwalizacji. Zapraszamy także, a może przede wszystkich tych, którzy umiejętnością dobrego prowadzenia chcą usprawnić swoje codzienne przemieszczanie się po drogach i czuć się przy tym pewniej. Obowiązuje tu bowiem zasada funkcjonująca w wielu dyscyplinach ludzkiej aktywności - nie ma efektów bez wysiłku, a im ten większy, tym efekt lepszy.

2018-09-12

Dolce vita

Meteorolodzy przecierają oczy a w rocznikach statystycznych pisana jest nowa, bezprecedensowa karta. Początek września, Europa Środkowo-Wschodnia, Polska. 30 stopni Celcjusza i dachy w klubowych kabrioletach szeroko otwarte. Takiego lata (i wiosny) nie pamietają najstarsi posiadacze supersamochodów w naszym kraju. Z tego powodu rok 2018 zapisze się w historii SCC jako najbogatszy pod względem wypraw drogowych oraz wykorzystania samochodów bez dachu. 488 Spider, R8 Spyder, 4C Spider, C7 Spider - to tylko niektóre z haseł, które rozpaliły i tak gorącą wrześniową sobotę. Po raz pierwszy od lat przekonujemy się na własnej skórze, co mają na myśli Włosi powtarzając swoje dolce vita. Chwilo trwaj!

2018-09-03

Galeria

GT MONTE CARLO 2018

Największa wyprawa klubowa 2018 roku wystartuje we wrześniu, a w jej programie wszystko to, co pasjonatowi jazdy samochodem do życia potrzebne z właściwym dla Lazurowego Wybrzeża nadmiarem :) Jesteśmy już po pilotażu wyprawy, tradycyjnie wybraliśmy najmniej wyeksploatowane turystycznie rejony i miejsca, zachowując jednak to, z czego południowe wybrzeże Francji słynie, w rozsądnie wyważonej proporcji. Najważniejsze jednak są doznania drogowe i tutaj Uczestnicy mogą liczyć na uniesienia nie gorsze niż te z ubiegłorocznych wypraw włoskich i bałkańskiej. Gdzie będziemy? Tu niespodzianka, którą pozwalamy sobie delikatnie zdradzić filmem. Do zobaczenia!

2018-07-18

Film

A Ty, który wybierasz?

Rzecz to niecodzienna, rzec by można unikalna, wypróbować jednego dnia na trasie najlepsze samochody świata w swojej klasie. W Klubie nazywamy to Supercar Day. Wybór samochodów? Oczywisty. Turystyczne coupé - Ferrari F12. Szybki i irracjonalny - naturalnie Lamborghini Aventador. Dla przeciwwagi rozsądne Porsche 911 Turbo S. No tak, a roadster? Najlepszy, jakim jeździliśmy, czyli Audi R8 V10. Do tego kilka innych supersamochodów, każdy specjalizujący się w innej odsłonie przyjemności z jazdy. Ostatni weekend Klubowicze zaliczą do pożytecznie spędzonych - po takim doświadczeniu wiadomo, na co warto wydać pieniądze a na co nie. Najszybszy nie oznacza najlepszy. Najbardziej efektowny rzadko najpraktyczniejszy. Najlepszy jest bowiem ten, którym Ci się najlepiej jeździ...

2018-07-06

Galeria

Monster Truck & Wrack Race

Twardzi mężczyźni nie jeżdżą samochodami tylko jeżdżą po nich. :) Coż lepszego bowiem można zrobić z samochodami, które chwile wcześniej stały się świadkami i jednocześnie orężem w walce kilku wściekłych facetów rywalizujących o pierwsze miejsce na mecie wyścigu-demolki. Jak co roku na klubowym Wrak Race były krew, pot i łzy na dźwięk zacieranych panewek, mielonych skrzyni czy amortyzatorów efektownie wychodzących przez maskę. W tym roku towarzyszył nam monster truck, który - jeśli mamy być szczerzy - chętnie zobaczylibysmy w klubowej flocie jako samochód na miejskie korki...

2018-07-02

Trening czyni Klubowicza

Szybkość bezpieczną postulował w latach 70-tych pan Sobiesław Zasada. Zgadzamy się i źródła bezpieczeństwa w jeździe samochodem upatrujemy w jeździe świadomej, wynikającej nie z suchej teorii czy kręcenia się wokół przysłowiowego pachołka, ale nieustawicznego, mądrego treningu. Podobnie jak z kondycją, której nie można wypracować epizodycznymi wizytami na bieżni czy siłowni. Od początku sezonu klubowego jesteśmy stałymi gośćmi torów i obiektów wyścigowych, ale ćwiczymy także jazdę drogową, wyrabiając umiejętności survivalowe w realiach trasowej "dżungli". Z niebywałą satysfakcją patrzymy na Klubowiczów, którzy startując z poziomu podstawowego w toku treningu nabywają umiejętności pozwalające im plasować się w czołówkach imprez rajdowo-wyścigowych w Polsce.

2018-06-27

Film

Weekend z wizytą u Kuby

O góralskiej gościnności krążą legendy. Teraz już wiemy, że jak w każdej legendzie i w tej jest ziarno prawdy. Po weekendzie spędzonym u Klubowicza w Beskidach śmiało możemy powiedzieć, że wyżynny wikt i opierunek jest klasą samą w sobie. Wizyta w górach nie mogła obyć się bez eksploracji przełęczy drogowych, która naturalnie nie sprowadzała się do postojów w punkach widokowych ;) Dzięki Kuba za wszystko, następnym razem zapraszamy na niziny, co nie oznacza, że obniżamy loty!

2018-06-11

Formuła 3.5 na torze Red Bull Ring

W cywilnej motoryzacji nic nie robi takiego wrażenia kinetycznego jak jazda za kierownicą w pełni wyczynowego bolidu wyścigowego. Beznamiętnej maszyny zaprojektowanej z myślą o maksymalizacji trzech najistotniejszych parametrów - skręcania, hamowania i przyspieszenia. To czego doświadczyliśmy podczas wyjazdu do Spielberg w Austrii wykrada się wszelkim skojarzeniom i porównaniom. Te kilkadziesiąt okrążeń w bolidach Formuły 4.0 i 3.5 Renault na torze Red Bulla na nowo zdefiniowały nam pojecia "przyczepność" czy "szybkość". Nawet liczby (500 KM i 600 kg) nie oddają bezgranicznych możliwości tych konstrukcji. Jeśli cokolwiek może równać się wrażeniom zza kierownicy to organizacja pracy profesjonalnego zespołu mechaników obsługujących nas w pit-stop. Wracamy zachwyceni i chyba w pewnym stopniu odmienieni.

2018-05-14

Bieszczadzka wiosna

Nareszcie! W Bieszczadach nastała wiosna a wraz z nią odpowiednie warunki do treningu techniki jazdy po bezsprzecznie najlepszych drogach w Polsce. Jak co roku znajdziemy tu pełne spektrum wrażeń samochodowych od "gorących" hatchbacków, przez szybkie tylnonapędowe coupé a na miażdżąco szybkich czteronapędówkach skończywszy. A w tym roku wiele pytań czeka odpowiedzi. BMW M2 to świetny samochód, ale czy poradzi sobie z zakrętami Pętli Bieszczadzkiej? Jak spiszą się klubowe A-grupy na trasach bieszczadzkich wyścigów górskich? No i w końcu, czy którykolwiek z samochodów dotrzyma na zakrętach tempa Mazdy MX-5 uzbrojonej w zawieszenie Clubsport. Zajęcia czas zacząć!

2018-04-05

Wieści z Genewy

Na zachodzie bez zmian – ciśnie nam się na usta po odwiedzinach Salonu w Genewie. Wracamy bez specjalnego zachwytu i zaskoczeń, niemniej kilka zaprezentowanych nowości chętnie zobaczymy w naszym garażu. Szczególnie do gustu przypadła nam finezyjność wykonania modyfikowanych Porsche z warsztatu RUF. Nie pogardzimy nowościami McLarena, który zaczyna przeganiać konkurencję z południa Europy. Nieuniknionym wręcz wydaje się pozyskanie nowego Continentala GT, dopracowanego na tym etapie do granic perfekcji. Co jeszcze? Niebawem wszyscy się o tym przekonamy. Tymczasem z niecierpliwością wyczekujemy wiosny, aby salonową teorię przenieść do praktyki.

2018-03-19

Szwecja na kolcu

Uczucie jedności kierowcy z samochodem, jakie daje jazda po lodzie na okolcowanych oponach, jest nie do odtworzenia w żadnych innych warunkach nawierzchniowych. Kiedy kierownica przestaje pełnić funkcję kierowania a przejmują ją wychylenia przepustnicy i muśnięcia hamulca. Po powrocie ze szwedzkich jezior z trudem odnajdujemy się w przyczepnej części Europy. Wracać trudno tym bardziej, że skandynawskie rozumienie komfortu w wydaniu Copperhill Mountain Lodge w Åre jest czymś po prostu uzależniającym i zarazem genialnym w swojej prostocie. To co jednak budzi najwiekszy podziw, to poziom kursantów utrzymujących tempo szwedzkich instruktorów a w niektórych przypadkach wręcz ich wyprzedzających. Gratulacje Panowie, udany rewanż za potop szwedzki! 😉

2018-03-19

Supercar Days

Dzień powszedni może być interesujący, pod warunkiem że to Supercar Day. Takich (nie-)powszednich przeżyliśmy w zeszłym roku sporo. Kiedy korkują się trasy wlotowe do Warszawy, my zabieramy kilka różnych w charakterze supersamochodów i podążamy w przeciwnym kierunku. I choć Mazowszu daleko do drogowego Eldorado, to w gronie ciekawych ludzi, w niemniej ciekawych samochodach, przyjemność z jazdy jest gwarantowana.

2018-01-31

Wigilia klubowa 2017

What happens in SCC, stays in SCC. Słowami klasyka usprawiedliwiamy lakoniczną fotorelację z klubowej Wigilii kończącej przełomowy rok 2017. Przełomowy, bo między innymi towarzyszyła mu produkcja karty klubowej z numerem 100! Rosnące grono Klubowiczów, którzy już dawno są dla siebie kimś więcej niż Klubowiczami, to najlepszy prezent, jaki mogliśmy wszyscy otrzymać. Chcemy Wam wszystkim, a w szczególności nieobecnym na Wigilii, życzyć - po prostu - dobrego życia. Jeśli Klub może się ku temu przyczynić, to będziemy zaszczyceni. Spokojnych Świąt i dynamicznego 2018 roku.

2017-12-14

Galeria

Akademia szybkiego kierowcy

Już tylko tydzień dzieli nas od jednego z klubowych wydarzeń, które cieszy się największym zainteresowaniem wśród Klubowiczów. Zabieramy kilkanaście szybkich samochodów do ostoi przyjemności z jazdy - w Bieszczady. Listopad powinien przywitać nas tam drogami pozbawionymi ruchu turystycznego i piękną kolorystyką jesiennej przyrody wschodnich Karpatów. Nie możemy się doczekać!

2017-10-27

Galeria

Klasyczna jesień

Czy w pasji motoryzacyjnej możliwy jest most międzypokoleniowy? Odpowiedzi na te i inne trudne pytania udzielaliśmy sobie podczas niedzieli z klasyczną motoryzacją pod Zamkiem Ujazdowskim w Warszawie. Piękna pogoda i pastelowe kolory jesieni uprzyjemniły nam rozmowy i paradę samochodów ulicami Śródmieścia.

2017-10-20

Galeria

777

Pierwsze 100 numerów, limitowanej do 777 sztuk, serii zegarków Atlantic Worldmaster Driver 777 trafiło w i zarazem na ręce Klubowiczów Supercar Club Poland. Śniadanie prasowe w Strefie SCC zgromadziło dziennikarzy i zaproszonych pasjonatów motoryzacji. Gospodarzem wydarzenia a także patronem ekskluzywnej serii zegarków był nie kto inny jak Krzysztof Hołowczyc.

2017-10-11

Galeria

Gran Turismo Michelin 2017

Kiedy w 1891 r. bracia Édouard i André Michelin wynaleźli oponę pneumatyczną, nie zdawali sobie sprawy, że w 2017 roku uczynimy najlepszy użytek ze wszystkich dobrojedziejstw ich wynalazku. Nawigując się gwiazdkami Michelin pokonaliśmy 1.500 km przez Bawarię, Alpy, Tyrol, Trydent-Górną Adygę po królestwo Red Bulla w Salzburgu, posilając się w restauracjach uznanych za najwybitniejsze w Europie.

2017-09-24

Galeria

Kwadrofonia i whisky

Wiedziałeś, że „Dark Side of the Moon” Pink Floyd jest nagrana kwadrofonicznie? Mało kto miał okazję słyszeć jej pełne brzmienie w analogowym oryginale, ponieważ systemy tego typu zniknęły zanim się przyjęły. Tego wieczoru wysłuchaliśmy tej i kilku innych kultowych płyt podczas wyjątkowego odsłuchu muzyki kwadrofonicznej z winylowego adaptera Muarah w klubowym garażu. Jako że muzyka lubi dobre towarzystwo, to pomiędzy utworami poznaliśmy tajniki najbardziej skomplikowanego destylatu na Ziemi - szkockiej whisky.

2017-06-29

Galeria

Wigilia klubowa 2016

Coroczne spotkanie świąteczne Klubu to próba odpowiedzi na egzystencjalne pytania - czym i gdzie będziemy chcieli jeździć w nadchodzącym roku. Ba! Jako że nie samymi samochodami Klub żyje, czym jeszcze możemy zainteresować naszych Klubowiczów i czym Klubowicze mogą zainteresować nas. Zapowiadając 2017 rok postaraliśmy się o najlepiej przemawiający do wyobraźni sposób - prezentacje na żywo. Wieczór zaliczymy do wybitnie udanych, o czym niech świadczy moment jego zakończenia - mniej więcej środek nastepnego dnia :).

2016-12-31

Galeria

Gran Turismo Bałkany 2016

Aby pojeździć szybko w estetycznych plenerach wcale nie trzeba Apeninów. Po drugiej stronie Adriatyku czekają drogi równie piękne, a ludzie tak samo gościnni. Słowenia i Chorwacja przywitały nas tym wszystkim, co najlepsze w motoryzacji i kulinariach mają do zaoferowania. A to wszystko z klubowym przesłaniem, że nie ważne gdzie i czym podróżujesz, istotne co z tego wynosisz dla siebie.

2016-10-16

Galeria

Bezpieczeństwo człowieka sukcesu

Ludzie którzy osiągnęli życiowy sukces wiedzą, że nie jest on końcem starań. Wyższy status majątkowy otwiera nowy rozdział, ochrony dorobku życia przed agresją zewnętrzną. W przerwie od jeżdżenia poprosiliśmy naszych przyjaciół ze służb specjalnych o przyspieszoną szkołę radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dwudniowy obóz szlifował umiejętności strzeleckie, walki wręcz a nawet odpierania ataku samochodowego. Nie ma ludzi bezpiecznych, są tylko dobrze wyszkoleni.

2016-07-29

Galeria

Ice Driving Szwecja 2016

Nigdy nie będziesz szybkim na suchym, jeśli nie rozumiesz jazdy po śliskim. To prawda, którą powtórzy Ci praktycznie każdy kierowca sportowy. A umiejętność jazdy po lodzie to matka wszystkich umiejętności za kierownicą. Dlatego sezonu zimowego nie spędziliśmy przy kominku (a przynajmniej nie wyłącznie...), tylko wsiedliśmy do samolotu i po kilku godzinach lotu znaleźliśmy sie tam, gdzie z wyprostowaną kierownica się nie jeździ. Ku naszej uciesze Szwecja przywitała nas solidną grubością lodu na jeziorach a my w okolcowanych czteronapedówkach upajaliśmy się kinetyką jazdy pod okiem lokalnych "wyjadaczy". Przyjemność nie do opisania!

2016-03-22

Galeria

Gran Turismo Terra di Motori 2015

Włochy kuszą mnogością atrakcji turystycznych, choć nie wszystkie, przez przesyt komercji, warte są uwagi. Myślą przewodnią GT Terra di Motori był wybór wyłącznie merytorycznie najbardziej wartościowych. Obierając trasy kierowaliśmy się ciekawymi punktami przystankowymi z niszową gastronomią właściwą dla doliny Padu.

2015-09-19

Galeria

IV urodziny SCC

Rzecz to teoretycznie prosta, ale w praktyce nie każdemu wychodzi. Bawić się też trzeba umieć. Zamkniętą imprezę urodzinową Klubu zorganizowaliśmy na najwyższym poziomie, bo na 42. piętrze apartamentowca Cosmopolitan - naszego partnera. W programie między innymi muzyka na żywo, pokaz mody (nie tylko odzieżowej...), live cooking i efektowna parada supersamochodów oglądana z lotu ptaka. Wszystko w towarzystwie przyjaciół i - jakby inaczej - wysoko gatunkowych trunków.

2015-03-05

Galeria

Gran Turismo Alpejskie Przełęcze 2014

Czy alpejskie przełęcze faktycznie są rajem do jazdy samochodem, jak reklamują je niektórzy? Po klubowej wyprawie GT wracamy z mieszanymi uczuciami, ale sowicie wyjeżdżeni (ponad 2.500 szybkich km). Możliwość bezpośredniego porównania ze sobą najlepszych aut świata na tym poligonie drogowym jest czymś naprawdę niezwykłym i pozostawiającym wspaniałe wspomnienia na całe życie.

2014-11-24

Galeria

Gran Turismo Odyseja Włoska 2013

Wielowątkowa podróż, niczym u Homera, łącząca przyjemność z jazdy supersamochodami z dobrodziejstwami północy Włoch. Na trasie wyprawy m. in. majestatyczny Zamek Elmau, wielka Villa d'Este, królestwo Paganiego w San Cesario sul Panaro czy stoickie o tej porze roku Lago di Garda. GT zapamiętamy także z wybitnej gastronomii i ciepła, z którym przyjmowali nas odwiedzani gospodarze.

2013-09-24

Galeria

Gran Turismo Italia 2012

Decyzja o wyborze destynacji pierwszej wyprawy klubowej Gran Turismo nie mogła być bardziej oczywista. Do Włoch wybraliśmy się w kilku supersamochodach, aby poza świetnymi drogami doświadczyć tego, z czego słyną, a zatem południowej przyjemności z życia. Jest to także jeden z nielicznych krajów w Europie, po których - jeśli wiadomo gdzie i kiedy - można jeszcze jeździć supersamochodami w sposób dla nich adekwatny.

2012-10-05

Galeria